طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی [+طراحی وب سایت پزشکان]

امروزه ردپای اینترنت در زندگی امروزی ما به خوبی دیده می شود. به این صورت که با طراحی سایت پزشکی و انواع سایت ها، می توان خدمات شایان توجهی را از طریق اینترنت به افراد مختلف، ارائه ساخت. شیوع ویروس کرونا و عدم حضور در اماکن شلوغ، باعث شده است تا بیشتر مردم از خدمات غیر حضوری، استفاده به عمل آورند. به همین جهت امروزه شاهد وجود طراحی سایت پزشکی به شیوه نوین هستیم. به گونه ای که بسیاری از کلینیک های پزشکی، بیمارستان ها و مطب های مختلف، همکاری های لازم را با هم ارائه می سازند.

در نهایت هم آن ها می توانند سرویس دهی مناسب و مطلوبی را به ارباب رجوع های خود ارائه دهند. هم آن ها می توانند بدون حضور در این مکان ها، در همان منزل و محل کار خویش، اقدام به نوبت دهی و سایر خدمات پزشکی خاص خود کنند. پس به طور کلی طراحی سایت پزشکی به تسهیل و تسریع در سرویس دهی بیماران، کمک شایان توجهی می کند.

چرا نیاز به ساخت سایت پزشکی دارید؟

همانطور که روزانه متخصصین و پزشکان جدیدی در حال ورود به عرصه طبابت هستند، راه‌اندازی سایت پزشکی و ساخت سایت پزشکی برای یک پزشک به امری ضروری تبدیل شده است. در روزگاری که افراد جامعه برای مراجعه به پزشک، اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد جستجو در اینترنت و یافتن پزشکان متخصص است، استفاده از سایت میتواند در مراجعه بیماران به مطب نقش بسیار بزرگی داشته باشد.

این موضوع وقتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که، نتیجه جستجوی کاربران در موتور جستجوی گوگل بر اساس موقعیت مکانی وی صورت می‌گیرد. وقتی به دنبال یک پزشک در اینترنت هستید، نتایجی به شما نمایش داده می‌شود که در موقعیت مکانی شما قرار داشته باشند.

استفاده از سایت پزشکی صرفا برای حالتی که بخواهید بیماران مراجعه کنند نیست. بلکه می‌توانید با رشد دادن سایت خود به عنوان یک فروشگاه اینترنتی، تجهیزات پزشکی را نیز به صورت آنلاین عرضه کنید. طراحی سایت پزشکی صرفا محدود به پزشکان نیست. بلکه کلنیک‌های پزشکی و آزمایشگاه‌ها نیز می توانند با داشتن یک وب‌سایت به صورت موثرتری به معرفی خود بپردازند تا بیماران بهتر بتوانند آنها را پیدا کنند.

خدمات: طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس [سفارش ساخت سایت فروشگاهی]

چرا باید اقدام به طراحی وب سایت پزشکی کنیم؟

یکی از مهمترین عوامل برای طراحی وب سایت پزشکی ارتباط دو جانبه بیمار و پزشک است. همین ارتباط دو طرفه آسان و لحظه ای عامل موفقیت و اعتماد بیماران به سایت های پزشکی و درمانی است. با بهبود سطح بهداشت جمعی ، نیاز به خدمات پزشکی و پرستاری چندین برابر قبل شده است. احتمالا شما هم موافق باشید که تقریبا همه ی ما روزانه به دنبال اطلاعات پزشکی و بهداشتی هستیم.

این گستردگی باعث به وجود آمدن بازار بزرگی برای خدمات بهداشتی شده است که روزانه هزاران پزشک و پرستار به صورت آنلاین به دنبال ارائه خدمات هستند. شما نیز برای حضور در این زمینه نیازمند طراحی وب سایت پزشکی هستید. گستردگی و نیاز جامعه به خدمات پزشکی از یک طرف و از طرف دیگر افزایش بسیار زیاد اطلاعات نادرست علمی، باعث به وجود آمدن فرصتی بسیار مناسب، جهت فعالیت در زمینه پزشکی و بهداشت شده است.

اهمیت طراحی سایت پزشکی وردپرسی

طراحی سایت وردپرسی پزشکی اهمیت زیادی برای پزشک و بیمار دارد؛ به کمک طراحی سایت نوبت دهی آنلاین برای پزشکان، امکان ارائه اطلاعات و مقالات مفید در زمینه بیماری های مختلف و درمان آنها به کاربران فراهم می شود. از طرفی کاربران می توانند با مطالعه نظرات دیگران در سایت پزشکی وردپرسی، مقایسه درستی را بین پزشکان انجام داده و بهترین را انتخاب کنند.

ضمن اینکه فرایند نوبت دهی و مدیریت بیماران برای پزشک نیز بسیار ساده تر خواهد شد. حتی اگر مراجعه کننده ای از شهر های دیگر داشته باشید، از طریق طراحی سایت نوبت دهی آنلاین، می توانید آنها را مدیریت کنید. در نتیجه بیماران نیز میتوانند در هزینه های رفت و آمد خود صرفه جویی کنند.

حتما بخوانید: وردپرس چیست؟ [آشنایی با مزایا+کاربردهای وردپرس]

ویژگی های طراحی سایت پزشکی

پس از طراحی و پیاده سازی سایت اختصاصی پزشکی مراجعین راضی و خوشحال تر بودن و طراحی سایت پزشکان برای رشد و فراگیر شدن در بین مخاطبین برای من بسیار چشم گیر شده بود  ویژگی های طراحی سایت پزشکی شامل موارد ذیل می گردد.

 • مشاورآنلاین در هر زمان
 • ثبت منشی برای هر پزشک در پنل مورد نظر
 • امکان گزارش گیری دقیق از تمامی فعالیت های انجام شده
 • امکان گزارشگیری
 • امکان ثبت نوبت های بیماران
 • ارسال پیام آنلاین به بیماران
 • امکان پرداخت حق نوبت به صورت آنلاین
 • امکان ایجاد حساب کاربری برای پزشکان و بیماران
 • هزینه های طراحی سایت پزشکان

در کنار تمامی امکانات و قابلیت های موجود در طراحی سایت پزشکان، بایستی به هزینه های آن هم توجه داشت. چرا که مجموع یک سری عوامل، به طور کلی روی هزینه طراحی سایت ها، تأثیر خود را می گذارند. با در نظر گرفتن هر یک از این عوامل است که می توان قیمت های متفاوت و مختلفی از سایت های اینترنتی طراحی شده را مشاهده کرد. در صورتی که شما نیاز به سایت پزشکی برای مجموعه پزشکی خود داشته باشید؛ بایستی به موارد بسیار زیادی توجه کنید. حتی هزینه یک طراحی سایت پزشکی با سایر سایت های پزشکی نیز با یکدیگر، متفاوت هستند.

چرا که نوع نیاز و بودجه هر یک افراد با هم یکسان نیست. بنابراین اگر با قیمت های متفاوتی در این خصوص رو به رو شدید؛ باید در نظر داشته باشید که قیمت هر سایتی با سایر سایت های دیگر متفاوت است. ما در مجموعه خود با کادر حرفه ای و مجرب، بهترین و کارآمدترین وب سایت ها را برای شما طراحی می کنیم.

خدمات: طراحی سایت شرکتی با وردپرس [سفارش سایت شرکتی حرفه ای]

امکانات طراحی سایت پزشکان

طراحی سایت پزشکی باتوجه به کارکرد سایت قسمت های آن می تواند متفاوت باشد و این موضوع که پزشک از طراح سایت خود چه چیزی را می طلبد نیز بسیار اهمیت دارد. سایت ها عمدتا برخی از صفحاتشان شبیه به هم می باشد اما در جزییات و حوزه کاری بسیار تفاوت ها دارد.

 • درباره ما

در این قسمت طراح سایت یا خود پزشک در مورد توانایی های خود صحبت کرده، از افتخارات خود می گوید. البته در این قسمت پزشک برای جلب توجه بیماران می تواند رزومه تحصیلی وکاری خود را به نمایش بگذارد.

 • تماس با ما

این قسمت شامل فیلدهای است که بینندگان سایت و کاربران می توانند نظرات انتقادات وراهنمایی های مورد نیاز از پزشکان را دریافت نمایند و با او ارتباط برقرار کنند در صفحه تماس با ما تمامی راه های ارتباطی بین پزشک و بیمار دیده می شود.

 • رزرو آنلاین

این قسمت در صورتی که برای یک پزشک استفاده شود از ویژگی خاصی برخوردار نخواهد بود و فقط به منظور رزرو نوبت از آن استفاده خواهد شد. اما در بیمارستان ها این بخش خود دارای چند زیر ایکون دیگر از قبیل جستجو پزشک، تفکیک پزشکان از لحاظ تخصص و رزرو آنلاین خواهد بود. در دامنه های مثل شفا داک علاوه بر موارد ذکر شده این قسمت دارای ایکون انتخاب نوع محل درمان هم هست و این موضوع کاملا بر حسب نیاز شما پزشکان و صاحبین سایت می باشد.

 • اطلاعات پزشکی و تحقیقات

این قسمت در بیشتر سایت های پزشکی بایستی وجود داشته باشد، چون این ایکون مقالات علمی در مورد بیماری ها و درمان آن ها در اختیار کاربران می گذارد. این قسمت لیستی شامل دانشگاه های معتبر جهان و ایران می باشد و تمامی اطلاعات و همچنین تحقیقات آن ها در این صفحه قرار داده می شوند.

 • بخش وبلاگ

همانطور که آگاه هستید این روزها تمامی کاربران به دنبال اطلاعات عمومی و پاسخ سوالات خود در گوگل جستجو می کنند. طبق آمار، ۷۳ درصد از افرادی که به یک وب‌سایت پزشکی سر می‌زنند به دنبال مطالبی در مورد یک بیماری و راه‌های درمان آن هستند. کیفیت محتوای وب‌سایت‌های پزشکی علاوه بر این‌که می‌تواند کاربران را به مشتری تبدیل کند بلکه داشتن مطالب با کیفیت بالا که وب‌سایت شما دارد امتیاز شما در موتورهای جستجوی معروف را نیز بالاتر می‌برد.

 • ثبت‌نام کاربران

برخی از وب‌سایت‌های پزشکی برای این‌که بیماران و پزشکان بتوانند از قابلیت‌های ایجادشده مخصوص خودشان استفاده کنند قسمت ثبت‌نام کاربر را طراحی می‌کنند، بیماران با ثبت‌نام در این بخش می‌توانند کارهای پزشکی مانند رزرو نوبت و پیگیری آن را انجام دهند. همچنین در صورت وجود فروشگاه در سایت، بیماران و مراجعه کنندگان می توانند اقلام و کالاهای پزشکی مورد نیاز خود را خریداری کنند.

 • موتور جستجو

در برخی موارد وب‌سایت‌های پزشکی شامل صفحات و بخش‌های مختلفی هستند، در این مواقع قرار دادن یک موتور جستجوی داخلی در وب‌سایت باعث راحتی و آسایش کاربران شده و از این طریق محبوبیت سایت را نیز افزایش می‌دهد.

طراحی سایت پزشکی با وردپرس

طراحی و پیاده سازی وب سایت پزشکی بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس راهی است که شما می توانید اتخاذ نمایید تا سایت پزشکان خود را با هزینه مناسب و مقرون به صرفه پیاده سازی کنید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند می باشد که یک پنل کاربری آماده در اختیار شما قرار می دهد تا شما بتوانید با کمک آن محتوای وبسایت خود را مدیریت کنیم و بخش های مختلف آن را به راحتی ویرایش نمایید.

در صورتی که علاقمند هستید با وردپرس بیشتر آشنا شوید شما می توانید با مراجعه به صفحه آموزش طراحی سایت رایگان نحوه مدیریت کردن پنل سیستم مدیریت محتوای وردپرس را یاد بگیرید. و در صورتی که تصمیم گرفته اید که وبسایت پزشکی خود را بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس پیاده سازی نمایید از طریق لینک زیر سفارش سایت وردپرسی خود را ثبت نمایید.

مزایای طراحی سایت پزشکان

 • اعتبار پزشکان

این فرصت وجود دارد که با استفاده از امکانات یک سایت از ابزارهای دیگری نیز برای افزایش اعتبار و شهرت پزشکان استفاده نمود. هر پزشک به راحتی می‌تواند مدارک تخصصی، رزومه کاری، و نمونه کارهای خود را (با رعایت اصول حریم شخصی) در سایت خود بارگذاری نموده و به طور کامل خود را معرفی نماید. این امر از یک سو تأثیر بسزایی در جلب اعتماد مخاطبین دارد و از سوی دیگر موجب صرفه‌جویی در وقت پزشک و منشی او می‌شود.

 • ارتباط مستقیم با مخاطب

اغلب مردم ترجیح می‌دهند در مرحله اول اطلاعاتی در مورد حوزه مورد نظر خود کسب کنند و سپس در صورت نیاز به متخصص مراجعه کنند. اما در مورد جستجو در اینترنت در حوزه پزشکی، خطر ارائه اطلاعات تخصصی توسط افراد غیرمتخصص وجود دارد. در حالی که یک پزشک متخصص با ارائه مقالات تخصصی و راه‌اندازی بخش پرسش و پاسخ در سایت خود می‌تواند از این فضا به بهترین وجه بهره‌برداری نماید.

 • نیروی کار کم

در بسیاری از موارد پزشکان برای اینکه بتوانند خود را در فضای مجازی بیشتر مطرح کنند و خدمات پزشکی خود را در معرض افراد بیشتری قرار دهند، یک را فقط برای راه اندازی و نگهداری یک سایت خوب پزشکی خود استخدام می‌کنند. یا اینکه راه اندازی و نگهداری سایت پزشکی کلینیک و یا درمانگاه و حتی بیمارستان خود را به یک شرکت طراحی سایت و سئو سایت می‌سپارند.

 • ارائه خدمات آنلاین

یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت پزشکی امکان ارائه خدمات آنلاین است. خدمات آنلاین در حوزه‌های مختلف روز به روز در حال گسترش است. در حوزه پزشکی موارد متعددی وجود دارد که می‌تواند در قالب خدمات آنلاین ساماندهی شود. مهمترین خدمات آنلاین پزشکی عبارتند از:

 • مشاوره پزشکی آنلاین
 • تشکیل پرونده پزشکی اینترنتی
 • نوبت دهی اینترنتی پزشکان
 • معرفی مراحل و شیوه‌های مختلف درمان در قالب محتوای متنی، تصویری و ویدئویی
 • ارائه نمونه کارهای پزشکان
 • پاسخگویی به پرسش‌های کاربران
 • راه‌اندازی بخش نظرسنجی از بیماران
 • فروش تجهیزات پزشکی
 • شناسایی بهترین پزشکان

امروزه مردم برای خرید ساده‌ترین مایحتاج خود نیز از نظرات سایر مشتریان استفاده می‌کنند. بدون شک در یک حوزه تخصصی مانند انتخاب پزشک و شیوه درمان نیز این مسئله بسیار کارآمد است. هیچ چیز به اندازه تأیید بیماران قبلی یک پزشک نمی‌تواند در جلب اعتماد بیماران جدید مؤثر باشد. بنابراین راه‌اندازی بخش نظرسنجی در سایت یک پزشک علاوه بر اثبات توانایی و اعتبار آن پزشک در جلب اعتماد بیماران جدید نیز بسیار تأثیرگذار است.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط